Trzy metry nad niebem – miłość ponad podziałami

Książka Trzy metry nad niebem w ofercie księgarni to seria włoskiego pisarza Federico Mocci. Jest to historia miłości, która trwa pomimo trudnych doświadczeń, lat rozłąki i niepewności. Autor książki pokazuje, że miłość daje siłę i pozwala przetrwać nawet, gdy wydaje się, że nie ma już nic, o co warto walczyć.

Babi i Step – początek znajomości

Seria “Trzy metry nad niebem” składa się z trzech książek. Pierwsza z nich ma tytuł taki sam jak cała seria, druga to “Tylko Ciebie chcę”, a trzecia “Trzy razy Ty”. W pierwszej części poznajemy dwójkę nastolatków, którzy są tak różni jak noc i dzień. Babi to ułożona uczennica prywatnej szkoły, a Step to chłopak wychowany przez ulicę, którego ulubionym zajęciem jest jazda na motocyklu i nielegalne wyścigi. Z pozoru nic ich nie łączy, jednak jak to zwykle bywa spotykają się i uderza w nich uczucie, którego nikt się nie spodziewał. Czy burzliwa miłość ma szansę przetrwać? Czy nastolatkowe zdołają stawić czoła przeciwnościom, w tym matce Babi, która jest kategorycznie przeciw związkowi córki z kimś takim jak Step? Czy tragedia na wyścigach spowoduje, że bohaterowie przemyślą sprawę i jednak zakończą swój związek?

Tylko Ciebie chcę – czyli pojawienie się Gin

W drugiej części trylogii Step wraca z Nowego Jorku i zaczyna pracę w telewizji. Tam poznaje nową bohaterkę – Gin, która bierze udział w jednym z castingów. Dziewczyna zna historię Babi i Stepa i od lat kocha się w chłopaku. Relacja z Gin układa się pod dyktando dziewczyny, która od początku chce czegoś więcej. Czy dzięki nowej miłości Step będzie w stanie zapomnieć o przeszłości z Babi i rozczarowaniu, które przeżył w tamtym związku?

Czy Step wybrał dobrą drogę?

Dzięki Gin Step nauczył się żyć i kochać na nowo. I właśnie układa sobie życie. Pracuje jako producent telewizyjny, planuje ślub i czeka na narodziny dziecka. Wydaje się, że to sielankowa sytuacja i szczęście, o którym zawsze marzył. Jednak, czy tak jest na pewno? Czy Gin to dziewczyna, z którą pragnie spędzić resztę życia? Czy będzie w stanie ją kochać i być jej wierny dopóki śmierć ich nie rozłączy? Stepa nachodzą wątpliwości. W międzyczasie pojawia się Babi z wiadomością zbijającą z nóg. Jakby tego było mało, Gin także ma informację, która nie ułatwia głównemu bohaterowi podjęcia decyzji. Jakie decyzje zostaną podjęte? Czy całą trójka może być szczęśliwa, czy jednak ktoś będzie musiał ucierpieć? Czy dojdzie do ślubu? Czy Gin doprowadzi do tego, że Step na zawsze będzie jej, czy po raz kolejny będzie musiała uznać, że jej miłość nie wystarczy?

Scenarzysta, który postanowił zostać pisarzem

Autorem powieści jest Federico Moccia. Urodzony w Rzymie Włoch jest scenarzystą filmowym i telewizyjnym. Jako pisarz zadebiutował w 1992 roku powieścią “Trzy metry nad niebem”.