Co czeka na nas trzy metry nad niebem

“Trzy metry nad niebem” to bestsellerowa saga włoskiego pisarza Federico Mocci o poszukiwaniu szczęścia, miłości i samego siebie pomimo niesprzyjających okoliczności. To wzloty i upadki bohaterów, w których każdy czytelnik może odnaleźć cząstkę siebie. Tak jak Step, Babi i Gin często czujemy się zagubieni i nie wiemy co dalej. Znajdujemy się w obliczu okoliczności, które sprawiają, że mamy ochotę zapaść się pod ziemię i już tam pozostać. Ostatecznie jednak zawsze musimy wyjść na powierzchnię i stawić czoło rzeczywistości. Być może na końcu drogi okaże się, że jednak było warto. 

Część pierwsza: Step i Babi 

W pierwszej części trylogii pt. “Książka Trzy metry nad niebem w ofercie księgarni” poznajemy dwoje nastolatków: Stepa i Babi. Chłopak jest chuliganem. Nie przejmuje się obowiązkami, nie interesują go żadne zasady. Żyje z dnia na dzień. Jedną z jego rozrywek jest branie udziału w wyścigach motocyklowych. Babi do jego totalne przeciwieństwo. Ułożona uczennica prywatnej szkoły. Jednak jak to zwykle bywa przeciwieństwa się przyciągają. Dochodzi do spotkania tych dwojga i od tej pory nastolatkowie nie potrafią się od siebie oderwać. Rodzina Babi jest przeciwna jej spotkaniom ze Stepem, jednak dziewczyna nie robi sobie nic z ich zakazu. W końcu Step wyznaje Babi swój sekret, a do tego dochodzi do wypadku, który zmienia wszystko. Czy związek dwójki nastolatków będzie w stanie przetrwać pomimo wyzwań, które pojawią się przed nimi?

W drugiej części trylogii pt. “Tylko Ciebie chcę” pojawia się nowa bohaterka Gin, zakochana w Stepie od lat. Czy będzie w stanie swoją miłością uleczyć złamane serce głównego bohatera i pomoże mu uwierzyć w miłość na nowo?

Niespodziewany koniec historii

W “Trzy razy Ty” przed Stepem pojawia się kilka wyzwań. Po pierwsze: czy na pewno chce ożenić się z Gin? Po drugie: niedługo zostanie ojcem. Po trzecie: Babi wraca do gry i to z dziką kartą. A Gin? Przekazuje mu informację, która zwala go z nóg. Czy Step będzie w stanie podjąć właściwą decyzję? Z kim tak naprawdę chce spędzić resztę życia? Jak jego decyzja wpłynie na przyszłość obu całej trójki?

Debiut Federico Mocci

Autor trylogii to urodzony w Rzymie włoski scenarzysta telewizyjny i filmowy. “Trzy metry nad niebem” to jego debiut pisarski, który ujrzał światło dzienne w 1992 roku. Książka ma na swoim koncie wiele nagród i została przetłumaczona na różne języki w tym polski. Jej popularność sprawiła, że  “Trzy metry nad niebem”  doczekało się kontynuacji w postaci drugiej książki pt. “Tylko Ciebie chcę” i trzeciej “Trzy razy Ty”, a także ekranizacji.